Keramická dílna

Keramická dílna v Kostelci nad Černými lesy je místem, kde se propojují tradice a moderní řemeslo. Město Kostelec n.Č.l. má dlouhou a bohatou historii výroby keramiky. Naše dílna tuto tradici ctí a ráda by v ní pokračovala. Nabízíme kurzy keramiky pro širokou veřejnost. Lektorka provede děti i dospělé, začátečníky i pokročilé základními technikami práce s keramickou hlínou, točením na kruhu a glazováním. Přijďte si vyzkoušet tuto krásnou řemeslnou činnost a vytvořit si vlastní jedinečné keramické výrobky.

Prázdninové kurzy 2024

Postupně se seznámíte s keramickými materiály, barvítky, oxidy, engobami, glazurami a práci s nimi. Naučíte se modelovat z ruky, z válečků, plátů a forem. a jak si vyrobit různé pomůcky a razítka. Po domluvě budete mít možnost si zkusit točení na kruhu. Vysvětlíme si, co je třeba, aby byl výpal úspěšný. Přežahnutý výrobek se naučíte zdobit různými dekoračními technikami. Doufáme, že si práci s hlínou zamilujete tak jako my. Těšíme se na vás. Lenka Hájková a tým Vondráčkovy továrny.

  • Minimální počet účastníků v kurzu jsou 4 osoby.
  • V jedné skupině může být maximálně 6 osob, skupina děti s rodiči je pro maximálně čtyři dvojice.
  • V ceně kurzu pro děti i dospělé je keramická hmota, glazury, zapůjčení nástrojů a vypálení výtvorů v peci.

Do jednotlivých kurzů je nutno se přihlásit předem a to prostřednictvím e-mailu: keramika.vt@email.cz. Do textu e-mailu uveďte:

Kurzovné se platí předem, pokyny k platbě obdržíte po přihlášení.

Místo kurzů

Adresa: Vondráčkové továrna, Černokostelecká 237, Kostelec nad Černými lesy, 28163 naproti pivovaru

Kontakt

V případě dotazů či objednání volejte na +420 736 295 609  nebo +420 775 272 781